محل تبلیغات شما

دانلود پاورپوینت بیماری های کبد

فرمت فایل: پاورپوینت pptx

تعداد اسلایدها: 20 اسلاید

حجم فایل: 433 کیلوبایت

 

سیروز کبدی چیست؟

وزن کبد در حالت معمولی در حدود 1/5کیلوگرم و بزرگترین غده بدن می‏باشد. کبد در قسمت ربع فوقانی سمت راست شکم و پشت دنده‏های تحتانی قرار دارد. التهاب شدید کبد از نظر آسیب‌شناسی (پاتولوژی) خصوصیات معینی دارد.

این بیماری حاصل التهاب مزمن بافت کبد میباشد که به دلایل گوناگونی اتفاق می افتد هر گونه التهابی به صورت کم یا زیاد باعث تخریب بافت کبد میشود.سپس بافت های تخریب شده به صورت جبرانی بازسازی می شوند.

ادامه این فرایند به طور مزمن و مکرر، ساختار منظم و یک شکل کبد را در هم میریزدو به تدریج فیبروزو سفتی کبد افزایش می یابد.

علل عمده سیروز کبدی در ایران شامل هپاتیت B ،هپاتیت C وهپاتیت اتوایمیون است. ولی داروها و مواد سمی-کبد چرب-بیماری ویلسون –تنگی مجاری صفراوی -مشکلات قلبی و انسداد وریدهای کبدی از علل این بیماری می باشند .

عوارض وعلایم سیروز کبدی 1

از علایم سیروز کبدی آسیت و تجمع مایع در شکم می باشد که به دلیل کاهش میزان آلبومین خون و افزایش سدیم و آب در بدن بوجود می آید. این عارضه باعث تورم پاها و بزرگی شکم می شود.

آنسفالوپاتی کبدی که به دلیل تاثیر مواد سمی از جمله آمونیاک برروی مغز می باشد از علائم دیگر است که با حالت گیجی و منگی و خواب آلودگی، تغییرات خلقی، فراموشی و در حالات پیشرفته­تر با کاهش سطح هوشیاری و حالت اغما خود را نشان می­دهد. در حالت عادی آمونیاک و مواد سمی خون توسط کبد تصفیه میشود و به مغز نمی رسد ولی در کم کاری کبد تصفیه آن توسط سلولهای کبدی مختل میشود.


لینک دانلود فایل


دانلود پاورپوینت بیماری های کبد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

دانلود کلیپ های تصویری عمو پورنگ سخن سرا فشرده دانلود دانلود مقاله تورهای لحظه آخری تورنت فستیوال بتهوون موزیک جی وای نوت نویس بابا برقی دلا خو کن ز تنهایی ، که از تن ها بلا خیزد